Laudario di Cortona     

Pieśni religijne z XIII-wiecznego manuskryptu Laudario di Cortona (Cortona, Bibl. Comunale e Dell;Academia Etrusca, MS 90).

Brid one brere     

Muzyka trubadurów i im współczesnych autorów. Świecki repertuar z XII i XIII wieku.

Na dworze Alienor     

Koncert mający formę teatralną wprowadza słuchacza w XII-wieczny świat, gdzie słowo i muzyka złączone w improwizowanej formie stanowiły jednolity przekaz. Widz spektaklu staje się uczestnikiem średniowiecznego wieczoru gdzie w otoczeniu Aliénor króluje poezja.

La Rosa     

"La rosa" to humoreska w konwencji komedii dell'Arte. Nieszczęśliwa miłość Pierrota do kapryśnej Kolombiny, opowiedziana jest techniką klasycznej pantomimy, z lekkością i humorem. Przetykany elementami interakcji z publicznością, adresowany jest do publiczności w każdym wieku.

Oprócz podkładu granego "na żywo" prezentowany jest wybór średniowiecznych pieśni o tematyce miłosnej, a całość połączona jest w 45 minutowy spektakl gdzie muzyka dawna i klasyczny teatr ruchu przeplata się, uzupełnia i ilustruje wzajemnie.

O virgo splendens     O, Panno jaśniejąca

Pieśni maryjne pochodzące z różnych źródeł, m.in. z: kodeksu Llibre Vermell, zbioru Cantigas de Santa Maria, Laudario di Cortona a także wybór z polskich rękopisów oraz chorału gregoriańskiego.